2023-10-02

Budúcnosť cloudového úložiska

V ére veľkých dát sa cloudové úložisko rýchlo stalo nevyhnutnou súčasťou každodenného života. Teraz sme na ňom závislí pri ukladaní našich digitálnych aktív – od osobných súborov, fotografií a multimédií až po kritické firemné údaje. Toto cloudové úložisko tradične spravuje a udržiava niekoľko vybraných spoločností na rozsiahlych centralizovaných serveroch. Budúcnosť cloudového úložiska sa však čoskoro zmení.

V Yoosend vyvíjame prelomovú technológiu, ktorá je na pokraji transformácie fungovania cloudového úložiska – decentralizované cloudové úložisko. Čo je však decentralizované cloudové úložisko a prečo je to budúcnosť?

Decentralizované cloudové úložisko je významným odklonom od tradičných cloudových úložných systémov. Namiesto ukladania údajov na centralizovaný server rozdeľuje a distribuuje údaje cez sieť distribuovaných serverov umiestnených po celom svete. Každý server v rámci tejto siete funguje nezávisle, no zároveň spolupracuje, podobne ako funguje včelí úľ, pričom každá včela hrá dôležitú úlohu. Toto robustné nastavenie vytvára vysoko odolný a efektívny cloudový úložný systém, ktorý prekonáva centralizované cloudové úložné systémy v bezpečnosti, spoľahlivosti a rýchlosti.

Navrhujeme a staviame servery na mieru, ktoré prispievajú k tejto sieti. Tieto servery, ktoré je možné zakúpiť, pomáhajú podporovať a rozširovať naše decentralizované cloudové úložisko. Veríme vo vzťah spolupráce s našimi používateľmi. Aby sme to podporili, motivujeme tých, ktorí udržujú svoje servery v prevádzke a prispievajú do siete vzrušujúcimi odmenami, čím vytvárajú symbiotický vzťah, z ktorého majú úžitok všetci zúčastnení.

Pridružite se najuticajnijoj decentralizovanoj mreži za skladištenje na svetu.

Postanite deo revolucije: Pridružite se našoj mailing listi da biste prvi saznali kada Qube postaje dostupan za kupovinu, ili pokažite podršku postajući Rani Korisnik danas.